W wieku czterech lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. Po ukończeniu Państwowej Szkoły Muzycznej w Chorzowie w klasie fortepianu i Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Katowicach, pracował jako organista w parafiach Chorzowa i Bytomia. W 1983 roku został zaangażowany do Opery Śląskiej w Bytomiu, gdzie łączył pracę artysty chóru i asy
stenta chórmistrza. W latach 1987-1988 był słuchaczem Studium Wokalno-Baletowego, działającego przy Państwowej Operetce Śląskiej w Gliwicach w klasie śpiewu Marcelego Pałczyńskiego.
Podczas studiów na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Stanisławy Marciniak-Gowarzewskiej, został laureatem Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (IV nagroda) oraz Konkursu im. Adama Didura w Bytomiu (wyróżnienie). Jako student l roku debiutował na scenie Opery Śląskiej w roli Edwina w operetce Imre Kálmána Księżniczka czardasza w reżyserii Stefana Szlachtycza.
Jest polskim prawykonawcą pieśni Raoula Koczalskiego, które prezentował z pianistką Ellą Susmanek m. in. w Berlinie w 1995 roku. Wielokrotnie brał udział w festiwalach muzycznych w kraju i za granicą: Festiwal Viva il canto w Cieszynie, Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy, Letnie Koncerty Organowe we Władysławowie (jako śpiewak i organista), Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Koszalinie, Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Wygiełzowie, Schubertiada w Weimarze, Międzynarodowa Dekada Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej w Cieszynie, Festiwal Ave Maria w Czeladzi i inne.
Za album O Gwiazdo Betlejemska wydany przez Polskie Radio Katowice otrzymał w 1999 roku Złotą Płytę. W lipcu 2000 roku wziął udział w nagraniu płyty Ave Maria, występując w duecie z bułgarskim tenorem Kałudi Kałudowem.
Podczas IX Pielgrzymki Ojca św. Jana Pawła II, miał zaszczyt wystąpić z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej pod dyr. Mirosława Błaszczyka w koncercie zorganizowanym w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, podczas którego wykonane zostało Oratorium Beskidzkie Gość oczekiwany Janusza Kohuta.
Od 2005 roku związany jest z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, z którym występował m. in. w Holandii, Niemczech, Belgii i na Ukrainie. Współpracuje z wieloma orkiestrami filharmonicznymi, symfonicznymi i kameralnymi w Polsce i za granicą. Często bierze udział w koncertach oratoryjno-kantatowych.