Frolic Duo Piano to wyjątkowy projekt, który współtworzą pianiści: Michał Chojnacki i Aleksandra Pazdyga. Początkowo był eksperymentalnym kolektywem mającym rozpowszechnić nieznane dotąd kompozycje fortepianowe inspirowane muzyką jazzową.
Z czasem projekt przerodził się w pasję poszukiwania nie tylko kolejnych utworów, ale i nowych rozwiązań brzmieniowych, także poprzez współpracę z innymi instrumentalistami. Dzięki Kamilowi Miszewskiemu (perkusja) oraz Rafałowi Różalskiemu (kontrabas) dokonali pierwszego w Polsce prawykonania utworu Calude’a Bollinga - Sonate for Two Pianists no 1.
Założeniem artystycznym duetu jest poszukiwanie w muzyce emocji, dzięki którym można udowodnić, że powinna ona łączyć, nie dzielić - nie tylko różne gatunki muzyczne.
Aleksandra Pazdyga – ukończyła Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu dr hab. Mariusza Drzewickiego w 2018 roku. Obecnie jest uczestniczką stażu artystycznego w swojej uczelni macierzystej. Jest jedną z inicjatorek cyklu koncertów pt. „Fortepianowe mozaiki” oraz mistrzowskich kursów pianistycznych „Cieszyńskie spotkania z muzyką”.
Szczególną uwagę w jej działalności artystycznej zajmuje muzyka kameralna. Jest laureatką wielu konkursów, m.in.: II nagrody na XVI Międzynarodowym Konkursie im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach, I nagrody na VIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Filadelfii we Włoszech, I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „eMuse” w Atenach.
Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m.in.: Kevina Kennera, Dimitrija Ratsera, Stefki Perifanovej, Giovanniego Vitalettiego, Bernardino Costa Gonzaleza, Roberta Marata, Marioli Cieniawy, Marka Szlezera, Wolfganga Manza oraz Einara Smebye.
Michał Chojnacki – absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie dr. hab. Tomasza Bartoszka, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie, gdzie kształcił się pod kierunkiem prof. Krystyny Hussar-Moczulskiej. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień m.in.
I miejsce na uczelnianym konkursie na wykonanie koncertu z orkiestrą, co zaowocowało trzema koncertami z orkiestrą symfoniczną w Łodzi i Katowicach, III miejsce na VIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Filadelfii we Włoszech, wyróżnienie na II Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy, wyróżnienie na XVI Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Jaworze.
Współpracował z Teatrem Wielkim w Łodzi m.in. podczas światowej prapremiery opery Aleksandra Tansmana „Złote Runo” oraz z Big Bandem Akademii Muzycznej w Łodzi. Aktualnie współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi w spektaklu „Miss Saigon” oraz „Jezus Christ Superstar”, Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi w spektaklu „Operetka” W. Gombrowicza.